Založ si blog

?

?

Nevieš prečo ráno vstávaš? Nedokážeš nájsť adekvátny dôvod svojej existencie? Prečo každý deň nasadáš na ten istý autobus, ktorý ťa odvezie do rovnakej práce? Robíš to čo ťa baví? Miluješ toho kto si to zaslúži? Rozdávaš falošné úsmevy? Pozrela si sa už niekedy do svojho vnútra? Aj ty si tam našla prázdnu dieru? Načo je to všetko dobré? Načo robiť veci, ktoré v tebe nevyvolávajú žiadnu emóciu? Čím sa líšiš od stroja?

Dotýkaš sa sveta bez povšimnutia? Pozeráš človeku do očí alebo myslíš nato, že máš doma nepoželenú hŕbu bielizne? Vychutnávaš si jedlo ležiace na tanieri alebo myslíš na šibeničný termín v práci? Kráčaš do obchodu? Vnímaš farebnú jeseň hladkajúcu tvoj zrak? Si skutočne tu?

Nerýpeš sa v minulosti? Nemyslíš na bývalého a nevyčítaš si veci, ktoré si mohla spraviť inak? Myslíš na budúcnosť? Cítiš ten všeobjímajúci strach? Vieš o tom, že ten strach si ty? Odvážiš sa priznať si, že strach je láska, ktorú si prezliekla do Halloweenskej masky? Uvedomuješ si, že neistota je tvoje druhé meno?

Rozprávaš sa skutočne s priateľkou pri horúcej čokoláde alebo nemo prikyvuješ a premýšľaš nad tým, že si kúpiš ten sveter z výpredaja aby si si pohladila rany na svojej duši?  Pozeráš do zrkadla? Vidíš tam seba? Alebo niekoho kým v skutočnosti nie si? Dokážeš do svojho odrazu povedať slová: „milujem ťa“?

Prečo sa neustále pozeráš na hodinky? Nestíhaš ty alebo tvoje myšlienky? Si chorá? Poznáš dôvod? Je to preto že Boh či vesmír ťa nemá rád? Alebo tkvie podstata choroby v tvojom myslení? Je to výstraha tela? Alebo výkrik nespokojnej duše?

Niekto ťa ťahá za sveter? Pozrela si sa dole? Koho tam vidíš? Kúsok svojej duše alebo domáceho maznáčika, ktorého objednávka trvala 9 mesiacov? Nie si to ty v krajšej verzii? Naozaj stačí tú hlavu pohladiť a vopchať do ruky lízatko?

Kedy naposledy si sa pozrela na svoj fotoalbum? Pozerá z neho na teba niekto iný? Koho emócie boli rovnako hmotné ako fotografia ktorú držíš v ruke? Čo ak by sa toto všetko dalo zmeniť? Čo ak sa dá začať nanovo? Čo ak cesta po ktorej kráčaš je len lesným chodníčkom ktorý sa dá vychodiť inak? Čo ak je tvojim pravým povolaním dláždenie chodníka? Čo ak si ty vlastníkom toho chodníka a je na tebe aký tvar zámockej dlažby použiješ?

Zastav sa!

Premýšľaj drahá priateľka.

Zanechaj za sebou stopy. Dotkni sa ľudských sŕdc. Odpúšťaj, na nenávisť nemáš toľko času. Miluj naozaj, hlboko a precítene. Intenzita tvojej lásky sa bude vracať k tebe a objímať ťa s rovnakou silou. Rob kroky, nevadí ak sú malé, uver že aj tie si svet zapamätá. Kráčaj s hlavou vztýčenou, aby si videla na vrcholky hôr, ktoré ťa vítajú. Rob čo cítiš, nie je dôvod na hanbu. Niekoho určite urobíš šťastným. Usmievaj sa na seba a preboha ľúb sa! Niekto si to všimne a zamiluje sa do tej, ktorú máš rada aj ty. Dotýkaj sa všetkého s radosťou a láskou, tak zanecháš po sebe skutočné veci. Ak máš chuť poplač si, ale potom sa rovnako dlho usmievaj.  Správaj sa tak aby si si mohla na sklonku svojho života povedať: „Bola som tu a naozaj som žila!“.

Vezmi do rúk svoju dušu a objím ju ako svoje dieťa. Pohladkaj ju a povedz jej, že teraz prichádza zmena vďaka ktorej sa vám bude žiť krajšie.

 

Abstraktná duša padlého hrdinu

28.02.2015

Počul hlasy a vedel že sú blízko. Ich zle utajovaný smiech a prúd vulgárnych slov sa niesli dlhou chladnou chodbou. Nespal, čakal ich. Počul ich kroky skracujúce vzdialenosť k dverám, oddeľujúcich viac »

Prevediem ťa miestom hriechu

26.10.2014

Predstav si, že stojíš v strede obrovského kasína v Las Vegas. Ja stojím za tebou. Rozhliadaš sa vôkol seba a tvoje zmysly sú atakované množstvom zvukov a vôní. Počuješ ako krupiér pri viac »

KrItIcI

24.08.2014

Úsmev na tvári vyvoláva, Keď sa ego odieva do kože intelektuála. všetko vie. Všade bol. jeho tvár hovorí "Ja to viem predsa najlepšie!" smiešna i smutná zároveň snaha malých ľudí viac »

PREMIÉR, fico,

Fico prezradil opatrenia, ktoré majú zlepšiť sociálnu situáciu ľudí

29.04.2017 14:18

Základnou úlohou vlády je rýchlejšie približovanie životnej úrovne ľudí na Slovensku k priemeru krajín Európskej únie. Vyhlásil to premiér Robert Fico (Smer) v diskusnej rozhlasovej relácií RTVS Sobotné dialógy.

Turecko, pokus  o prevrat

Turecko zablokovalo prístup na Wikipédiu

29.04.2017 12:58

Turecko zablokovalo prístup na voľne prístupnú internetovú encyklopédiu, ktorá je jednou z najobľúbenejších webových stránok sveta. Zatiaľ nie je jasné, prečo.

Nepál, zosuvy pôdy,

Zosuv pôdy v Kirgizsku si vyžiadal 24 obetí, vrátane deviatich detí

29.04.2017 12:44

Zhruba milión metrov kubických pôdy pochovalo asi 11 domov, štyri z nich však boli prázdne.

Robert Fico

Fico: Ak by som mal pochybnosti o Kaliňákovi, konám

29.04.2017 12:00

"Nemôžem akceptovať filozofiu, že pokiaľ nebude nejaký minister zatvorený, tak sa nebojuje s korupciou," povedal v rozhovore pre Pravdu premiér Robert Fico.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 7666x
Priemerná čítanosť článkov: 590x

Autor blogu